Drugi Charytatywny Bieg Rodzinny

Szanowni Państwo,

W imieniu Urzędu Miasta Dzielnicy Wilanów – współorganizatora 2. Charytatywnego Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok, chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa i Państwa dzieci do aktywnego udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 

12 października 2019 roku (sobota) przy Plaży Wilanów w Warszawie

  1. Bieg Czas Na Wzrok to inicjatywa, dzięki której wspólnymi siłami pomagamy potrzebującym dzieciom. W tym roku biegniemy dla poprawy wzroku podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i dzieci z rodzin zastępczych. 

Pragniemy pobić rekord pomagania przez bieganie z 2018 roku. Wówczas bowiem – dzięki  licznemu udziałowi dzielnych Biegaczy – organizator Biegu, Grupa Essilor Polska, zbadała wzrok i przekazała dzieciom z domów dziecka ponad 1 000 par okularów korekcyjnych. Naszym tegorocznym celem jest podwoić tę liczbę! Ponad czterdzieści gwiazd i ludzi showbiznesu potwierdziło już swój udział i wspiera nas mocno w działaniach. 

1 biegacz = 1 para okularów korekcyjnych dla dziecka

Swoje wsparcie dla Biegu okazało już wiele znanych gwiazd: Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Anna Dereszowska, Lara Gessler, Karolina Malinowska, Krzysztof Jankes Jankowski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Zofia Zborowska, Marcin Mroczek, Daria Widawska, Ewa Pacuła, Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, Lidia Popiel, Anna Samusionek, Bogna Sworowska, Magda Steczkowska – to tylko niektóre nazwiska, które zadeklarowały swoją obecność na 2. Biegu Czas na Wzrok. Część z nich podejmie wyzwanie i wspólnie z pozostałymi Biegaczami, pokona dystans 5 km po to, aby poprawić jakość widzenia dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i rodzin zastępczych. 

  1. Bieg Czas Na Wzrok to jednak przede wszystkim wydarzenie rodzinno-sportowe. Przygotowaliśmy szereg atrakcji w Miasteczku Biegowym – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy będzie mógł poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu wzroku. Z myślą o rodzinach, będzie udostępniona również strefa rekreacji z animacjami dla najmłodszych, strefa z food truck’ami, strefa chill out, a nawet strefa do przewijania i karmienia dla Mam z małymi dziećmi. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w towarzyszącym imprezie Biegu Dla Dzieci w czterech kategoriach wiekowych (5-7 lat, 7-9 lat, 9-13 lat oraz 13-15 lat), na czterech dystansach: 50 m, 150 m, 200 m oraz 300 m. Po wręczeniu nagród najlepszym biegaczom Organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę w postaci koncertów Magdy Beredy – jednej z najpopularniejszych śpiewających YouTuberek – oraz koncert zespołu Future Folk.  

Gorąco zachęcamy do aktywnego spędzenia sobotniego popołudnia całą Rodziną. Na Bieg Główny (od 16 r.ż.) oraz Bieg Dla Dzieci można zarejestrować się na stronie www.bieg.czasnawzrok.pl. Zapisy trwają do 30 września!

Pomysłodawcą i organizatorem 2. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor – lider w produkcji rozwiązań korygujących wzrok, reprezentowana przez Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO, Essilor Optical Laboratory Poland. Sponsorem Głównym jest firma Bausch+Lomb ULTRA(r), producent szkieł kontaktowych, a Partnerem wydarzenia – Dzielnica Wilanów.

Więcej informacji o wydarzeniu:

www: www.bieg.czasnawzrok.pl.

Film promocyjny:  https://www.youtube.com/watch?v=YLonhEMLVnI&feature=youtu.be  

FB  https://www.facebook.com/czasnawzrok40/  

IG https://www.instagram.com/czasnawzrok/ 

Pobijmy wspólnie rekord w pomaganiu przez bieganie i pomóżmy dzieciom zobaczyć lepszą przyszłość!

 

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *